Tatuaż biologiczny – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy słyszałeś/słyszałaś o biologicznym tatuażu? Jest to nowość, która pojawia się w przeciągu ostatnich kilku lat. Jest to alternatywa dla osób, które nie chcą permanentnego tatuażu. Zobacz, więcej informacji o biologicznym tatuażu czytając właśnie ten artykuł.

Tatuaż biologiczny – czym jest i z czego się składa?

Jest to rodzaj tymczasowego tatuażu, który wygląda dokładnie tak samo jak tradycyjny jednak po jakimś czasie sam znika. Tatuaż taki wykonany jest na bazie atramentu, który jest wchłaniany stopniowo przez nasz organizm. Proces tego wchłaniania może trwać nawet do kilku lat, ale najczęściej producenci podają około roku. Poprzez proces wchłaniania tatuaż biologiczny z miesiąca na miesiąc traci swoją wyrazistość, aż w końcu całkowicie się zaciera. Na mniejszą trwałość takiego tatuażu wpływa ekspozycja na słońce oraz używanie produktów peelingujących. Technologia biologicznej dziary została opracowana w 2016 roku, a składniki wykorzystywane w tej metodzie według twórców są w 100% bezpieczne i zaakceptowane przez FDA.

Jak wygląda proces „tatuowania” tatuażu biologicznego?

Tatuaże te są wykonywane najczęściej przez osoby wykonujące tradycyjne dziary. Technika tatuowania oraz sprzęt jest, również taki sam. Jaka jest, więc różnica? To tylko tusz, który jest stosowany. Tatuażysta wprowadza bio-pigment pod skórę klienta od 0,3 do 1 cm głębokości z wykorzystaniem specjalnej igły. Podczas zabiegu może dojść do krwawienia, a miejsce tatuowania będzie zaczerwienione. O świeży biotatuaż należy dbać tak samo jak o permanentne dziary czy przez kilka godzin unikamy kontaktu z wodą i stosujemy odpowiednie kremy pielęgnacyjne.

Czy tatuaż biologiczny boli?

Niestety doświadczenia bólowe są dokładnie takie same jak w przypadku klasycznej metody. Wszystko zależy od indywidualnego progu bólu i wrażliwości oraz miejsca, w którym będzie wykonywany tatuaż.

Ile kosztuje tatuaż bio?

Wykonanie takiego rodzaju tatuażu to koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena wyjściowa w salonach tatuażu to 150-200 złotych czyli tak samo jak w przypadku tradycyjnej wersji. Cena przede wszystkim będzie zależeć od wielkości całego projektu, od tego jak bardzo skomplikowany jest wzór, jakie barwniki zostały użyte, miejsca tatuowania oraz czasu przeznaczonego do jego wykonania.

Tatuaże biologiczne to świetna alternatywa dla tatuaży tradycyjnych. Jeśli chcesz ozdobić swoje ciało tatuażem, który nie będzie na całe życie możesz wybrać tatuaż bio i cieszyć się od roku do nawet 5 lat.