Najlepsze samochody elektryczne 2018 roku

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Hybrydy to proekologiczne pojazdy, które wykorzystują do poruszania się dwa napędy – spalinowy oraz elektryczny. Które auta z 2018 roku są uważane za najlepsze samochody elektryczne? Zapraszamy do lektury artykułu!

Pojazdy hybrydowe a ekologia

Auta hybrydowe rozgościły się na dobre w ruchu miejskim, także w Polsce. Pojazdy te wykorzystują dwa rodzaje napędu, które mogą pracować jednocześnie lub na przemian. Jazda z użyciem silnika elektrycznego jest bardziej przyjazna dla środowiska, dlatego, że jest cicha, bardziej ekonomiczna i nie przyczynia się do produkcji dużej ilości spalin.

Niskie spalanie paliwa i niewysoka emisja zanieczyszczeń do atmosfery sprawiły, że pojazdy hybrydowe szybko okrzyknięto ekologicznymi. Które marki szczególnie wyróżniają się na rynku? Poznaj najlepsze samochody elektryczne z 2018 roku!

Najlepsze samochody elektryczne – które modele z 2018 roku cieszyły się największą popularnością?

Liderem wśród sprzedaży samochodów hybrydowych na świecie jest Toyota. Najczęściej kupowane modele japońskiej marki to:

  • Toyota C-HR
  • Toyota RAV4
  • Toyota Yaris
  • Toyota Prius

W 2018 roku na rynku pojawiło się także kilka innych ciekawych aut. W czołówce najlepszych samochodów elektrycznych pojawił się między innymi Opel Ampera. To auto, które można prowadzić w czterech różnych trybach jazdy – górskim, miejskim, sportowym i normalnym.

W 2018 roku miał miejsce także debiut Jaguara I-Pace. Auto wyróżniają świetne osiągi, zasięg oraz bardzo dobre prowadzenie. Kilkadziesiąt sztuk, które trafią na polski rynek, zostały już dawno zarezerwowane przez ich przyszłych właścicieli.

Najlepsze samochody elektryczne – modele najchętniej kupowane przez Polaków

W Polsce dużą popularnością cieszą się hybrydy Kia Niro. Poza elektrycznym silnikiem wyróżnia je pojemna bateria oraz bardzo atrakcyjny wygląd.

Inne auto popularne w Polsce to Hyundai Ioniq Electric. Samochód występuje w wersji hybrydowej oraz plug-in. Ceny tego modelu wynoszą około 160 000 złotych.

Przez Polaków w ostatnim roku chętnie kupowane były także samochody hybrydowe:

  • Lexus – zwłaszcza modele Lexus NX SUV, Lexus RX i Lexus CT. Cena nowego Lexusa RX to od 240 tysięcy złotych w górę.
  • BMW i3 – modele te są dostępne na polskim rynku zarówno w wersji nowej, jak i używanej, cena nowego samochodu to trochę ponad 190 tysięcy złotych