Najlepsze aplikacje dla ekomaniaków

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zielone aplikacje dla ekomaniaków to programy, które pomagają dbać nie tylko o środowisko, ale i o zdrowie. Wiele z nich może Cię skutecznie zachęcić do życia w stylu Eko. Które z nich warto zainstalować? Sprawdź koniecznie naszą listę!

Aplikacje dla ekomaniaków, które pomagają dbać o naturalne środowisko

#1 GiveO2

GiveO2 to innowacyjna aplikacja, która pozwala mierzyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Aplikacja współpracuje z GPS i tworzy tzw. ślad węglowy, dzięki czemu można sprawdzić, ile dwutlenku węgla wyprodukowało się w trakcie dowolnej podróży

#2 BlaBlaCar

BlaBlaCar to aplikacja, która pozwala łączyć ze sobą osoby potrzebujące transportu z kierowcami. Wspólna podróż jest o wiele bardziej ekonomiczna, niż gdyby w samochodzie był tylko kierowca. Aplikacja przyczynia się do oszczędzenia energii, paliwa i pieniędzy.

#3 Eco Harmonogram

Aplikacja Eco Harmonogram to program, który służy do pobierania harmonogramu wywozu odpadów dla gmin, które współpracują z twórcami aplikacji. Aplikacja automatycznie powiadamia o nadchodzącym terminie wywozu odpadów i informuje także, jak postępować w przypadku konkretnego rodzaju śmieci. Baza odpadów jest stale powiększana, automatycznie dokonywane są również aktualizacje terminu odbiorów odpadów w danych miastach.

Aplikacje dla ekomaniaków, które pomagają dbać o zdrowie

#1 Live Green

Aplikacje dla ekomaniaków, dzięki którym można dbać nie tylko o środowisko, ale i o zdrowie to np. Live Green. Program pomaga sprawdzić, czy dany produkt pochodzi z uprawy ekologicznej oraz, czy dane kosmetyki były testowane na zwierzętach.

#2 Good Guide

GoodGuide to aplikacja podobna do Live Green. Program wyświetla ważne informacje na temat zeskanowanego produktu. Dzięki GooGuide można między innymi sprawdzić, czy kosmetyk, który chcemy zakupić, był testowany na zwierzętach.

#3 Poradnik WWF

Poradnik WWF to aplikacja mająca na celu zwiększyć świadomość ekologiczną. Dzięki temu programowi można się dowiedzieć, które warzywa i owoce wybierać oraz jak ekologicznie prowadzić dom.

# Odpadapka

Odpadapka to aplikacja ułatwiająca segregowanie odpadów zgodnie z ich przeznaczeniem. Program zawiera tzw. monitoring odpadowy oraz wyszukiwarkę, która pomoże rozwiązać wątpliwości związane z segregacją odpadów. Dzięki aplikacji można także poznać różne ciekawostki związane z ekologią.