Najciekawsze gadżety do eko-domu

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chcesz żyć w zgodzie z naturalnym środowiskiem i ekologią? Interesują Cię nowinki technologiczne i przydatne rozwiązania? Oto najciekawsze gadżety do eko-domu!

Typowe gadżety do eko-domu

#1 Płócienne torby

Typowe gadżety do eko-domu, które na dobre zagościły już także w polskich domach to płócienne torby. Można je wykorzystać nie tylko na zakupach, ale i nosić na co dzień. W płóciennych torbach można transportować teczki, książki i drugie śniadanie. Atrakcyjne i oryginalne wydruki dodatkowo zwiększają atrakcyjność toreb.

#2 Filtry na wodę

Dzięki filtrom na wodę można bez obaw pić wodę prosto z kranu. Filtry można montować w dzbankach lub bezpośrednio przy kranach.

#3 Pojemniki na śmieci

Różnokolorowe pojemniki na śmieci znacznie ułatwiają domownikom segregowanie śmieci. To obowiązkowy element w każdej kuchni!

#4 Ekologiczne pudełko na żywność

Ekologiczne pudełko można wykorzystać do transportowania śniadania i lunchu. Pojemnik zawiera  w zestawie widelec i nóż, wszystko zostało wykonane z włókna bambusowego i powstało w sposób przyjazny dla naturalnego środowiska.

#5 Karteczki samoprzylepne

Karteczki samoprzylepne pochodzące z recyklingu to obowiązkowy gadżet w każdym domu i biurze. Oprócz karteczek warto też zainwestować w bambusowe długopisy oraz notatniki z papieru z recyklingu.

Nietypowe gadżety do eko-domu

#1 Meble z palet

Moda na DIY trwa w najlepsze. Jeśli nie masz dobrej ręki do majsterkowania, możesz kupić meble DIY wykonane na przykład z drewnianych palet. To świetny i oryginalny gadżet, który ożywi każdą domową przestrzeń.

#2 Kubki z bambusa

Kubki z bambusa to ładne i kolorowe naczynia, w których można pić ciepłe napoje, np. kawę. Eko-gadżet jest wykonany w 100% z organicznych surowców.

#3 Zgniatacz puszek

Zgniatacz puszek to przydatny gadżet, który pozwala ograniczyć ilość śmieci. Dzięki urządzeniu można zgnieść aluminiowe puszki, zarówno te małe, jak i duże. Zgniatacz można powiesić na ścianie, by nie zajmował dużo miejsca.

#4 Solarny system do nawadniania roślin

Automatyczny zestaw do nawadniania roślin to idealny gadżet, który dzięki energii słonecznej dostarcza wodę prosto do roślin. Bez kabli i bez rur!

#5 Czasowy wyłącznik światła

Czasowy wyłącznik światła to idealne rozwiązanie dla osób, które często zapominają gasić światło. Urządzenie gasi światło automatycznie po ustalonej ilości minut, może to być czas od 5 do 60 minut.