Kawa z cykorii – naturalny zamiennik kofeiny

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jest mnóstwo ludzi, którzy picie kawy traktują jak kult i nie potrafią wstać rano bez wypicia filiżanki gorącego napoju. Niestety kawa źle wpływa na nasz organizm oprócz tego, że go pobudza. Jeśli lubisz kawę, ale nie chcesz pić jej ze względu na swoje zdrowie, przedstawimy Tobie dobry zamiennik tego nieodzownego napoju jakim jest kawa.

Kawa z cykorii – co to właściwie takiego?

Jest to naturalny napar pozbawiony kofeiny o dobrych właściwościach dla naszego organizmu. Cykoria to znane warzywo, wykorzystywane już od wielu tysięcy lat. Ma działanie lecznicze i zawiera dużo wartości odżywczych. Jest też niskokaloryczna, bo w jednej szklance znajdę się od 5-15kcal.

Właściwości kawy z cykorii

Jest napojem bezkofeinowym uzyskiwanym z korzenia cykorii. Jest wspaniały zamiennikiem tradycyjnej kawy, która podnosi ciśnienie tętnicze krwi i zakwasza organizm. Kawa z cykorii obniża ciśnienie, reguluje poziom cukru i cholesterolu. Dba o dobrą regulację twoich jelit, wspomaga odchudzanie i jest źródłem błonnika pokarmowego. Kawa z cykorii może być stosowana w celu poprawy funkcjonowania układu trawiennego, wówczas zaleca się ją pić 1-2 razy dziennie. Kawa z cykorii doskonale smakuje wzbogacona o mleko lub śmietankę. Ważne jest też, że kawa z cykorii wykazuje właściwości prebiotyczne, gdyż zawiera inulinę. Jest to wielocukier stymulujący rozwój prawidłowej mikroflory jelit, która stanowi mechanizm obronny chroniący przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych do organizmu. Wykazuje działanie moczopędne, dzięki czemu oczyszcza organizm z szkodliwych produktów przemiany materii. Ten bezkofeinowy napój jest źródłem cennych związków o właściwościach antyoksydacyjnych. Ich działaniem jest neutralizowanie wolnych rodników tlenowych zwiększających ryzyko rozwoju wielu chorób. Na przykład miażdżycy, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, łuszczycy, choroby Alzheimera oraz nowotworów.

Gdzie dostać kawę z cykorii?

Kawa z cykorią jest dostępna w sklepach stacjonarnych i w internecie. Mamy kilka rodzajów pozyskiwania tej kawy.

  • kawa uzyskiwana w 100% z korzenia cykorii pochodząca z ekologicznych upraw.
  • rozpuszczalna kawa z cykorii jest produktem bezglutenowym, polecana dla osób chorujących na celiakię i nietolerancję glutenu.

Ceny kawy mogą się wahać od rodzaju jej otrzymania i producenta. Kawa z korzenia to cena około 15 złotych, natomiast kawa rozpuszczalna to cena w granicach 15-25 złotych.

Kawa z cykorii- naturalny zamiennik kofeiny