Strona główna Lifestyle Jak żyć ekologicznie i bez wyrzeczeń?

Jak żyć ekologicznie i bez wyrzeczeń?

Autor: ecolive.pl

Życie w zgodzie z przyrodą wcale nie wymaga wielu poświęceń. Jak żyć ekologicznie i bez wyrzeczeń? Które nawyki warto wprowadzić do życia? Zapraszamy do lektury!

Jak żyć ekologicznie i bez wyrzeczeń?

Jak żyć ekologicznie i bez wyrzeczeń? Wystarczy kilka drobnych zmian, by nie tylko żyć w zgodzie z naturalnym środowiskiem, ale i zapewnić sobie niemałe oszczędności.

Dobre nawyki, które warto wypracować to:

  • Świadome zakupy – przed każdym wyjściem na zakupy rób listę rzeczy, których potrzebujesz. Przeglądaj gazetki supermarketów, poluj na promocje i sezonowe wyprzedaże. Jeśli kupujesz więcej, to zamrażaj żywność, tak, by można ją było wykorzystać przy innej okazji.
  • Wielokrotne wykorzystywanie wody – zamiast używać do podlewania roślin wody z kranu, można wykorzystywać w tym celu deszczówkę
  • Szanowanie żywności – zamiast wyrzucać zeschnięte bułki lub chleb, można je zetrzeć lub zmielić, by otrzymać w ten sposób domowej roboty bułkę tartą. Zwiędnięte owoce można wykorzystać do produkcji kompotu, a resztki kaszy, czy ryżu można dodać do zupy lub wykorzystać jako farsz w innej potrawie

Co można jeszcze zrobić? Jak żyć ekologicznie i bez wyrzeczeń?

#1 Tryb Eko w urządzeniach elektronicznych

Ekologiczne życie to także wykorzystywanie najnowszych technologii. Wiele współczesnych urządzeń ma specjalne tryby, które umożliwiają wykorzystanie ich w najbardziej ekonomiczny sposób. To rozwiązanie dobre nie tylko dla naturalnego środowiska, ale także Twoich oszczędności!

#2 Ekologiczne opakowania produktowe

Nowoczesne produkty często są zapakowane w opakowania pochodzące z recyklingu, warto wybierać takie artykuły! W przeciwieństwie do pudełek wykonanych z tworzyw sztucznych opakowania kartonowe są przyjazne dla środowiska i mogą być wielokrotnie wtórnie wykorzystywane. To samo tyczy się reklamówek na zakupy – zamiast kupować ciągle torby z plastiku, zainwestuj w płócienne torby – posłużą Ci jeszcze przez lata!

#3 E-booki i elektroniczna dokumentacja

Zamiast drukować w pracy tony papierów, postaw na e-dokumenty. Faktury, umowy i zaświadczenia można sporządzić w formie elektronicznej i wysłać do klienta mailem. Jeśli lubisz dużo czytać, warto zainwestować w czytnik e-book i czytać książki w wersji elektronicznej. Wiadomo, że to nie to samo, co trzymanie w rękach pachnącej papierowej książki, jednak rozwiązanie to jest o wiele bardziej ekologiczne!

Podobne artykuły