Strona główna Pozostałe Jak powstają kartonowe pudełka? W zgodzie z naturą!

Jak powstają kartonowe pudełka? W zgodzie z naturą!

Autor: ecolive.pl

Ozdobne kartonowe pudełka to dobry pomysł na zareklamowanie firmy z jak najlepszej strony. Jak powstają opakowania produktowe? Czy rzeczywiście są przyjazne dla środowiska? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć!

Kartonowe pudełka – niskie koszty produkcji, wiele praktycznych zastosowań i ekologia

Kartonowe pudełka są coraz bardziej popularne w e-commerce, ze względu na swoją wielofunkcyjność. Są one lekkie, nośne i należycie chronią produkt, który się w nich znajduje. Łatwo je przetransportować, a także zapakować w nie produkty, zarówno te małe, jak i te duże. Dużą zaletą jest także estetyczny wygląd – w dzisiejszych czasach firmy mają bardzo dużo możliwości, by zaprojektować takie pudełko praktycznie od zera.

Na blogu Packhelp możemy przeczytać, że tektura, z której powstają kartonowe opakowania produktowe, jest wytwarzana z makulatury. Oznacza to, że pudełka podlegają recyklingowi i są biodegradowalne.

Chcesz wyjść naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów? Wypróbuj pudełka packhelp.de

Postawa eco-friendly panuje od kilku lat niezmiennie w e-commerce i każde rozwiązanie, które przyczynia się do zredukowania ilości odpadów na świecie, jest bardzo mile widziane przez konsumentów. Nic więc dziwnego, że do łask wróciły kartonowe pudełka!

Masa papiernicza, z której powstaje tektura to mieszkanka rozwłóknionego drewna i makulatury. Wszelkie nadruki, które są nanoszone na karton, powstają przy użyciu ekologicznych farb, takich, które nie degradują naturalnego środowiska. Możliwe jest także ograniczenie do zera stosowanie chemicznych dodatków.

Mogłoby się wydawać, że kartonowe pudełka będą słabej jakości. Nic bardziej mylnego! Tego typu opakowania są stosowane w wielu branżach, począwszy od jubilerskiej, przez branże odzieżowe, kończąc na branżach elektronicznych.

Kartonowe pudełka cechuje bowiem:

  • wysoka wytrzymałość,
  • estetyczne wykonanie,
  • praktyczność.

Tego typu opakowania sprawdzą się na każdą okazję, dlatego, jeśli Twoja firma jeszcze nie wprowadziła unikatowych pudełek, warto się nimi zainteresować. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów kartonowych opakowań, włącznie z niestandardowymi, tworzonymi na życzenie klienta, według jego projektu. Oryginalny wygląd pudełka produktowego może odegrać znaczącą rolę w budowaniu wizerunku marki!

Podobne artykuły