Strona główna Lifestyle Gry, które uczą ekologii – warto je poznać!

Gry, które uczą ekologii – warto je poznać!

Autor: ecolive.pl

Gry, które uczą ekologii to ciekawy pomysł na prezent dla najmłodszych. Poprzez zabawę, dziecko może się nauczyć najważniejszych zasad dbania o naturalne środowisko i poznać bliżej zagadnienia związane z tematyką ekologiczną. Które gry warto poznać?

Gry, które uczą ekologii dla najmłodszych

#1 Seria gier edukacyjnych memo Świat wokół nas

Gry edukacyjne Świat wokół nas to seria dla najmłodszych, która zapoznaje ze światem polskiej przyrody. W skład serii wchodzi gra Owady, Ptaki oraz Ryby. W każdej grze dziecko znajdzie 20 gatunków zwierząt, które może spotkać w swoim najbliższym otoczeniu.

#2 Gro Play

Gro Play to cała seria edukacyjnych ekologicznych zabawek, takich jak puzzle i memo. Gra została nawet wyprodukowana w ekologiczny sposób, z papieru z recyklingu!

#3 Efekt Domina

Efekt domina to edukacyjna gra ekologiczna polegająca na tworzeniu łańcucha segregacji odpadów. Gra jest łatwa, mogą w nią grać dzieci od 6 roku życia w górę. Zamiast tradycyjnych kropek na dominie, uczestnicy dopasowują do siebie różnego rodzaju odpady i kontenery na śmieci.

Gry, które uczą ekologii dla starszych dzieci

#1 Komplecik

Komplecik to gra, która uczy segregacji odpadów. W karciankę mogą grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Maksymalna liczba osób, które mogą wziąć udział w grze to 6 graczy.

#2 Była sobie Ziemia

Twórcy bestsellerowej gry „Była sobie Ziemia” również mają w ofercie grę o charakterze ekologicznym. Była sobie Ziemia: Zbuduj sobie miasto to gra dla dzieci od 7 roku życia, która uczy odpowiedzialności za planetę i dbania o naturalne środowisko. To świetna rozrywka dla całej rodziny i dobry pomysł na prezent zarówno dla dzieci, które są zainteresowane ekologią, jak i dla tych, które nie mają dużej wiedzy w tej dziedzinie.

#3 Mały Odkrywca idzie do szkoły – ekologia

Mały Odkrywca to propozycja od Wydawnictwa Trefl. Gra zawiera ponad 100 pytań o różnym stopniu trudności, dotyczących ekologii. Można w niej znaleźć zagadnienia dotyczące segregowania odpadów, ochrony zwierząt i roślin, a także zanieczyszczeń atmosferycznych.

Inne gry, które uczą ekologii

Przykładem trudniejszej komputerowej gry dla starszych graczy o tematyce edukacyjno-ekologicznej jest ClimWay. To symulator miasta, w którym głównym celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii. Gra jest bardzo szczegółowa i rozbudowana, a tury urozmaicają wydarzenia losowe. Inny ekologiczny tytuł dla fanów strategii to polska gra Świat na Rozdrożu, trudny symulator, w którym trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy dbaniem o gospodarkę i dbaniem o naturalne środowisko.

Podobne artykuły