Strona główna Kobieta i dom Recykling drobnych przedmiotów – zrób to sam!

Recykling drobnych przedmiotów – zrób to sam!

Autor: Alicja Hudzik

Pojęcie recykling nie odnosi się tylko i wyłącznie do segregowania śmieci, czy produkcji opakowań produktowych. Recykling może także dotyczyć przedmiotów codziennego użytku. Jak dać drugie życie starym i nieużywanym rzeczom? Zrób to sam!

Recykling zrób to sam – jak dać drugie życie starym i nieużywanym rzeczom?

#1 Drugie życie drewnianych palet

Jednym z modnych surowców, które można wielokrotnie wykorzystać, są drewniane palety. Meble z palet są ekologiczne, trwałe i praktyczne, aby wykorzystać w pełni ich potencjał, pomaluj je na ulubione kolory i polakieruj! Możesz z nich stworzyć oryginalne meble DIY takie jak półki, krzesła czy stoliki.

#2 Oryginalne doniczki DIY

Jeśli lubisz oryginalne ozdoby do ogrodu, warto wypróbować ciekawe pomysły na doniczki i kwietniki. Jako doniczkę możesz potraktować stare meble, beczki, słoiki, nieużywane buty, a także różnego rodzaju misy i potłuczone dzbany. Z kolei rolę kwietnika mogą pełnić niepotrzebne drzwi, okna, krzesła, a nawet stara drabina.

#3 Dekoracje z butelek DIY

Butelki to bardzo wielofunkcyjny przedmiot. Ze szklanych butelek można zrobić pomysłowe wazony, lampiony, podstawki pod lampę, karmniki, inteligentne doniczki oraz świeczniki. Aby butelka ładnie się prezentowała, warto ją oprószyć sztucznym śniegiem, obrokacić lub pomalować farbką do szkła. Wiele rzeczy można tworzyć również z butelek plastikowych. Po podgrzaniu można je dowolnie formować i tworzyć z nich np. oryginalną biżuterię!

#4 Zrób to sam! Pomysły na przedmioty z drewnianych korków

Jeśli masz dużo drewnianych korków od butelek, możesz je również wykorzystać. Z korków można wykonać ciekawe i oryginalne podstawki pod garnki lub tablice na notatki. Inny pomysł to breloki na klucze z korków.

# 5 Biżuteria DIY

Biżuteria DIY ma wielu zwolenników. Pomysłowe kolczyki DIY można stworzyć z takich materiałów jak:

  • Butelki PET
  • Potłuczone naczynia
  • Kawałki gazet
  • Jednorazowe łyżeczki
  • Kapsle po butelkach

Inny pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów do stworzenia ciekawej biżuterii to bransoletki z kabli lub naszyjnik z zawleczek po piwie.

recykling DIY

#6 Zrób to sam – lustra DIY

Z nieużywanych przedmiotów takich jak okno, drzwi, czy rakiety do badmintona możesz wykonać ciekawe lustro! Wystarczy dopasować rozmiar szklanej tafli do przedmiotu, by cieszyć się niebanalną i praktyczną dekoracją do domu. W podobny sposób możesz wykonać również ramki na fotografie.

Podobne artykuły