Oczyszczanie powietrza – naturalne sposoby na powietrze bez smogu

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Powietrze ze względu na szybki rozwój cywilizacji, staję się coraz bardziej zanieczyszczone, zwłaszcza w wielkich miastach. Warto więc zadbać o swoje zdrowie w swoich czterech kątach kupując naturalne oczyszczacze powietrza – rośliny. 

Dzisiejsze trendy coraz częściej zachęcają nas do kupowania i dekorowania naszych domów zielenią. I nie bez powodu! Rośliny są wspaniałymi naturalnymi filtrami powietrza, które wysysają z niego to co szkodzi naszemu zdrowiu. Badania potwierdzają, że rośliny doniczkowe, które przetwarzają dwutlenek węgla w powietrze, również je nawilżają. Ich ciekawą właściwością jest wciąganie odpadów elektromagnetycznych, które powstają z użyciem sprzętów elektrycznych. Dobrze jest też wiedzieć, że każda zła substancja w powietrzu lubi odkładać się w tkaninach i dywanach. Jakie więc rośliny pomagają w oczyszczaniu powietrza w twoim domu albo biurze?

PAPROTKA

Uznawana za relikt z czasów PRL-u, a jednak gra istotną rolę w czyszczeniu powietrza. Paprotka może być naszym cichym sprzymierzeńcem do walki z toksynami w powietrzu. Nie tylko wchłania szkodliwe substancje, ale też je nawilża. Ta roślina wydziela bardzo dużo tlenu, a postawiona w sypialni pozwoli Ci na lepszy sen.

Oczyszczacz powietrza - naturalne sposoby na powietrze bez smogu

SANSEWIERIA GWINEJSKA

Tzw. wężownica, która działa tylko nocą. Roślina ogranicza alergeny w powietrzu, pochłania toksyny i niebezpieczne substancje (formaldehyd, benzen, ksylen, tlenek azotu). Roślina z cudownymi właściwościami, ale także z łatwymi sposobami jej uprawy.

Oczyszczacz powietrza - naturalne sposoby na powietrze bez smogu

PALCA ARECA

Roślina produkująca tlen za dnia, która w swojej niezwykłości potrafi wchłonąć toksyczne rozpuszczalniki tłuszczowe. Roślina łatwa w obsłudze, jednak powinniśmy zadbać o jasne pomieszczenie i duży dostęp do słońca.

Oczyszczacz powietrza - naturalne sposoby na powietrze bez smogu

SKRZYDŁOKWIAT

Często kupowana do domu jako typowa zielona dekoracja, a mało kto wie, że ta roślina jest filtrem powietrza. Roślina neutralizuje zarodki pleśni, nawilża powietrze i usuwa powietrze z 5 toksyn – benzen, ksyleny, trichloroeten, aldehyd mrówkowy (formaldehyd), amoniak. Uważaj jednak na dzieci i zwierzęta w domu, bo ten kwiat ma właściwości trujące.

Oczyszczacz powietrza - naturalne sposoby na powietrze bez smogu

PALMA BAMBUSOWA

Ładnie wyglądająca w domu i osiągająca spore rozmiary palma bambusowa jest łatwa w hodowli, trzeba ją tylko regularnie nawozić. Z powietrza usuwa benzen, toluen i trichloroetan.

Oczyszczacz powietrza - naturalne sposoby na powietrze bez smogu

EPIPREMNUM ZŁOCISTE

Niemniej popularne w naszych domach epipremnum złociste pochodzi z Wysp Salomona. Znak rozpoznawczy rośliny to bardzo długie, mocno rozgałęzione łodygi i twarde, kanciaste liście o kształcie sercowym – zielone, żółto nakrapiane.  Oczyszcza powietrze z formaldehydu i innych lotnych związków organicznych.

 

Oczyszczacz powietrza - naturalne sposoby na powietrze bez smogu