Futro naturalne – sprawdź co masz w swojej garderobie

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzęt i narzędzia dla początkujących pszczelarzy – sprawdź, co będzie Ci potrze... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kupowanie naturalnych futer z świadomością, że tyle zwierząt musiało cierpieć jest przynajmniej niemoralne. Choć większość osób nie wyobraża sobie wydawać fortuny na futro, to wiele innych odzieży czy dodatków, może posiadać zwierzęce elementy. Jak możesz odróżnić naturalne futro od sztucznego? Dziś Cię tego nauczymy.

Wiele osób, które nie zgadzają się z kupnem i noszeniem futer dość często zapomina o akcesoriach, które nie są tak drogie jak te zwierzęce kurtki, ale mogą składać się z elementów futrzanych. Rękawiczki, kaptury czy czapki mogą zostać wykonane z lisów, królików bądź jenotów. Jak nie dać się naciąć i nie kupić kurtki, która możesz zawierać sierść zwierzaka? Poznaj kilka testów, które możesz wykonać, by wiedzieć na 100%, że dana rzecz jest sztuczna.

Skóra pod włosiem – sprawdź czy tkanina jest naturalna czy sztuczna

Rozdziel włosie, a następnie dokładnie przypatrz się podstawie materiału. Jeśli twój produkt ma zbyt gęste włosie i nie możesz dojrzeć skóry poszukaj miejsca gdzie będzie to możliwe np. obszycie. Różnica między sztucznym a naturalnym futrem jest taka:

  • Futro sztuczne – Skóra z której wychodzi włosie powinna wyglądać jak siateczka z drobnymi oczkami.
  • Futro naturalne – Baza będzie zbita. Nie zobaczysz żadnych oczek. Jej kolor to przeważnie biały, choć wiele futer jest teraz farbowanych, więc kolor będzie przefarbowany.

Zwróć uwagę na końcówki włosia

Z reguły futro sztuczne ma równi przystrzyżone włosie , a więc długość jednego włosia nie będzie różnić się od drugiego. W przypadku futra zwierzęcego jest inaczej. Tutaj włosy mogą się różnić długością i odcieniem. Aby ułatwić sobie zdiagnozowanie włosa możesz stanąć przy dobrym świetle bądź użyć białego tła.

Spal włosie

Niestety ta metoda przejdzie tylko w domu. W sklepie nie możesz przeprowadzić takiego eksperymentu, może grozić to poważnymi konsekwencjami. Nie musisz palić od razu całego futra, spróbuj delikatnie wyrwać kilka włosków po czym po prostu spalić. Zapach palonego futra da Ci znać z czym masz do czynienia. Sztuczne futro jest wykonane z akrylu bądź poliestru, a więc zapach będzie tutaj bardzo chemiczny, natomiast futro zwierzęce palone będzie pachnieć zapach spalonego włosa człowieka.